Afet Çadırı

Afet çadırı, deprem, yangın, savaş, sel, ani barınma ihtiyacı doğduğunda kullanılan, insanların yeni bir ev temin edebileceği süreye kadar barınmalarını sağlayan çadır tipleridir. Bu çadır tipleri genel olarak izolasyonlu olup, kışın soğuk hava şartlarına ve yazın çok sıcak havalarda insanların barınma ihtiyaçları karşılanabilmektedir.Afet Çadırının Özellikleri

Afet çadırlarının özelliklerini sıralamak gerekirse, ilk sıraya kolay kurulabilmesini alabiliriz. Bu çadırlar afet bölgelerinde kullanıldıkları için pratik bir şekilde nakliyesinin yapılması ve kısa sürede kurulması gerekir. Bu nedenle de bu çadır tipleri kolay kurulabilen paketler şeklinde hazırlanırlar. 

Afet çadırlarının bir diğer özelliği de kış şartlarında soba kullanıma göre uygun yapılmalarıdır. Bu çadırlar üzerinde kullanılan branda kumaşları, kolay bir şekilde alev almaz özelliklerdedir. İstenildiğinde bölgeye göre değişebilen şartlara uyum sağlayabilir ve içerisine odun sobası dahi kurulabilmektedir. Odun sobalarının kurulacağı çadırlar için soba baca çıkışları çadır içerisine eklenmektedir. Bu tarzda bir istek olduğunda sipariş sırasında bizlere iletmeniz gerekir. Ayrıca çadır altına su geçirmez özellikte Pilsa isimli m2 başına 180 gr olan hazırlanacaktır. Bu ürün sayesinde çadır altından ve yanlarından gelebilecek su ve rüzgara karşı direnç sağlanmaktadır. Ayrıca sipariş sırasında istenmesi halinde yağmur saçakları da çadır üzerine ilave edilmektedir. Bu yağmur saçakları sayesinde çadırın yan kısımlarının korunması sağlanır.

Afet alanlarında özel durumlarda acil hastane ihtiyaçlarının karşılanması adına özel olarak üretilen hastane çadırı tipide kullanılmaktadır. Hastane çadırı konusunda da profesyonel olarak üretim yapmaktayız.Bu çadırların giriş çıkış kolaylıklarının sağlanması için fermuarlı kapılar konumlandırılmaktadır. Afet çadırı tamamıyla su geçirmez özelliktedir. Kullanılan branda ürünü sayesinde kapı fermuarları kapandığında içerisine hiç bir şekilde su ve rüzgar almamaktadır.Çadır paketi içerisinde1 adet kurulum belgesi, 1 adet çekiç ve gerektiği kadar kazık bulunur. Ayrıca çadırın hazırlandığı paketlerde su geçirmez özelliklerdedir. Afet çadırı tamamen de-monte paket şekilde nakledilerek, istenildiğinde kurulum talimatına uyularak, çanta içerisinden çıkan kurulum ekipmanlarıyla rahatlıkla kurulabilecektir. Ayrıca çadırın çelik kısımları galvaniz kaplamadan oluşmaktadır.

Afet Çadırı Fiyatları

Afet çadırı fiyatları değişken olup, istenilen çadırın özelliklerine ve boyutlarına göre artar veya azalır. Afet çadırlarının fiyatlarını değiştiren bir etkende kullanım süresine göre ürün kullanılmasıdır. Uzun süreli kullanılabilecek çadırlar için fiyatlar, kısa süreli kullanılan afet çadırlarına göre daha fazladır.Afet çadırı ile ilgili sıkça sorulan sorular

Afet çadırı soğuk ve sıcak hava şartlarına dayanıklı mıdır?

Afet çadırları üretimi yapılırken soğuk hava şartlarına karşı dayanıklı olarak üretilmektedirler. İç kısımlarda kullanılan izolasyon malzemeleri sayesinde dışarıdaki soğuk havanın içeriye girmesi engellenir ve içeride sıcak havanın tutunması sağlanır. Yaz aylarında kullanımlarda da sıcak havanın içeri girmesine engel olacak olan izolasyon malzemesi ile kısa süreli konfor sağlanmaktadır. Uzun süre kullanılmamak kaydıyla kısa süreli afet anlarında insanların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için tasarlanmaktadır.

Afet çadırı kurulumu kolay mıdır?

Afet çadırı kurulumu yapmak çok kolaydır. Öncelikle çadır paket içeriğinden çıkan kurulum şeması dikkate alınmalı ve yönergeler izlenmelidir. Ortalama olarak 15 dakika içerisinde tam kurulum gerçekleştirilebilmektedir.

Afet çadırı su geçirir mi?

Elit çadır olarak üretimini yaptığımız çadırlar su geçirmez özelliktedir. Yağmur anlarında uygun kurulum gerçekleştirilmezse su geçirme olasılığı yok denecek kadar azdır. Bazı durumlarda, çadırın uygun pozisyonlara kurulmadığı zamanlar, alt kısımlardan nemlenme yaptığı gözlemlenmiştir. Fakat bu durum tamamen düzgün ortama kurulmadığında oluşmuştur.

admin

×

Merhabalar

Sizlere nasıl yardımcı olabilirim.

× Fiyat Teklifi Al